TJ TATRAN ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU - FC CHOTĚBOŘ 2:0 (0:0)

Rozhodčí: Straka - Tomášek O., Sláma (Petřivý)

ŽK: 1:2

ČK: 0

TJ Tatran Ždírec n.D.: Pometlo - Kysilko, Čalkovský, Kolouch, Votava - Fikar (69' Novotný), Štukhejl, Smejkal (83' Dvořák), Mrázek - Pátek (76' Slavík) , Plíšek (40' Klimeš)

FC Chotěboř: Vykoukal - Čáp, Hromádka, Ďoubal, Hlaváček Jan - Pospíšil (68' Odvářka M.), Somerauer Martin, Koutný (77' Bělovský), Hlaváček Jiří - Dvořák (59' Kaplan), Hanousek

Úvod derby překvapivě vyšel lépe chotěbořským. Aktivní hrou nepouštěli domácí do očekávaného tlaku. Bohužel tradičně se hosté do velkých brankových příležitostí ale nedostávali. Agilní byl především "navrátilec" Hanousek, ale bylo z toho jen pár závarů před domácí brankou. Domácí se probudili po půlhodině hry a svou zvýšenou aktivitou se dostávali také pouze k rušivým situacím před Vykoukalovou svatyní.

Druhou půli začali aktivněji domácí, zlepšili pohyb a opticky převzali otěže hry. I přesto se hrálo mezi šestnáctkami a celkem neurovnaně. Rozhodnutí přišlo v 67.minutě, jako obvykle pro jarní odvety, po hrubce hostující defenzívy. Zaváhání Ďoubala s Vykoukalem bezezbytku využil Pátek, 1:0. Hosté deprimovaní další chybou se křečovitě  snažili o korekci výsledku. Výsledkem bylo jen několik nedotažených nadějně vyhlížejících brejků a druhý gĺ v jejich síti. Další nedorozumění a chybu defenzivy potrestal Klimeš, v 87. minutě bylo rozhodnuto, 2:0.

Trenér Josef Soural: "Obehraná jarní písnička. Místo plánované stabilizace a ladění souhry jsme se dostali po obrovských chybach do fáce hledání. Hráči jsou málo odolní a k tomu ještě vyrábějí také množství chyb. K ničemu nám je fakt, že herně většinu zápasu zvládáme. Musíme najít ty pravé typy  hráčů, kteří budou schopni a ochotni hrát důrazněji, obětavěji a hlavně bez chyb. Je to škoda, protože to bude pravděpodobně na úkor ofenzivy a pohlednosti naší hry. "