<A tým>SK Buwol Metal Luka n.J. - FC Chotěboř 0:0

11.08.2014 09:47

Rozhodčí: J. Rosický - Stehlík, Polák (DS-Polodna)

Diváci: 230

ŽK 2:0

ČK 0

 

SK BM Luka n.J.: Čermák – Trombelli, Lapeš, Bratršovský, Navrátil – Flesar (71. Číhal), Horáček (76. Vomela), Mašek, P. Hintnaus – Toman (64. M. Hintnaus), Hrdlička

FC Chotěboř: Vykoukal – Marek Somerauer, Hromádka, Čáp – Hanousek, Filipský, Martin Somerauer, Dvořák (85' Pfeffer), Bělovský (75. Hlaváček) – Odvářka, Kaplan (75. Koutný)

 

Nová sezóna začala v Lukách n.J. opatrným fotbalem. Nikdo ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Nikdo nechtěl inkasovat. Hrálo se poctivě dozadu, proto v úvodu moc vzruchu diváci neviděli. První, a hned gólovou situaci,  viděli před hostující brankou po dobře zahraném rohu kdy hlavičku Navrátila s  námahou vyrazil Vykoukal. Za hosty to dvakrát zkoušel Hanousek, ale nemířil mezi tři tyče. Chotěboř měla obrovskou šanci až ve 23. minutě, kdy domácí zapomněli ve vápně na Dvořáka, který překonal Čermáka, ten ale hbitým skokem ještě stačil míč směřující za brankovou čáru vyškrábnout do bezpečí. V závěru poločasu pálil tvrdě Odvářka, ale Čermák byl pozorný.

Ve druhé půlce drželi míč na kopačkách hráči Chotěboře, dostali se i k několika centrům, ale gólové zakončení nepřicházelo. Domácí nedokázali udržet míč a jen se bránili, k pořádnému zakončení se ani nepropracovali. Ovšem úspěšně, protože i ofenzivnímu snažení hostů chyběl nápad a myšlenka.

 

Trenér Josef Soural: "Typický úvod sezóny podpořený tím, že jsme hráli na půdě snaživého a houževnatého nováčka. Utkání v němž nikdo nechtěl dostat první gól skončilo zaslouženou remízou. Aktivita se přelévala z jedné strany na druhou. Možná trochu častěji byla na té naší, ale bez větších příležitostí. Já jsem, ale celkem spokojen, hráli jsme trošku v jiném, pro nás nezvyklém rozestavení, a hráči celkem slušně zvládli to co jsme si řekli před utkáním. Musíme ještě zapracovat na přechodové a předfinální fázi a pak si myslím, že budeme častěji v té finální. Jinak se na gól dost nadřeme."