SFK Vrchovina - FC Chotěboř 5:2 (3:1)

08.02.2014 14:35

Branky: 2' Follprecht, 6' Skalník K., 30' Šandera O., 67' Sodomka P., 76' Šmída - 15' Hanousek, 86' Janda

Rozhodčí: Beneš

SFK Vrchovina

Michálek - Drdla, Follprecht, Polnický, Urban - Sodomka P., Ráliš, Novotný (35' Sodomka R.), Šandera - Skalník K., Šmída

FC Chotěboř

I.poločas: Vykoukal - Somerauer Marek, Odvářka R., Ďoubal, Hlaváček Jan - Doležal - Pospíšil, Koutný, Hlaváček Jan - Hanousek, Kaplan

II.poločas: Dobrovolný - Čáp, Odvářka R., Ďoubal, Fiala - Bělovský, Koutný, Doležal, Hlaváček Jiří - Šimoňák, Janda

Na umělé trávě ve Žďáře n.S. se chotěbořští utkali v další přípravě s divizní Vrchovinou. Oba celky pojaly utkání jako test pro širší kádr. I proto se hrál typický zápas zimní přípravy. Po kondiční části přípravy měli hráči s míčem občas problém. Chotěbořští logicky častěji. Novoměšští dominovali v kombinaci, individuální činnosti a chotěbořští se jim snažili konkurovat kondičně.

Utkání začali mnohem lépe "domácí". Za šest minut vedli 2:0. Mohla za to standardní situace a větší důraz v osobním souboji. I chotěbořský tým se prezentoval slušnou akcí, kterou zakončoval góĺově Petr Hanousek. I nadále byl na mužstvech vidět rozdíl jedné soutěže. Který se nejvíc projevoval v nevynucených chybách.

Do druhé půle utkání se chotěbořští oživili několika novými tvářemi, ale průběh duelu se nezměnil. Domácí přidali ještě dvě branky a hostující mladík František Janda vyrobil chybu na domácím obránci a zkorigoval na konečných 5:2.

Trenér Josef Soural: "Klasické přípravné utkání se soupeřem z vyšší soutěže. Jsem spokojený z pohledu odhalení  našich nedostatků a doufám, že i hráči sami si z tohoto duelu odnesou to pozitivní. Čeká nás herní část přípravy a utkání nám ukázalo, že musíme hodně zapracovat na práci s míčem, souhře a vzájemných postových vazbách. Také budeme chtít postupně kádr zeštíhlovat. Doufám, že budou dotyční hráči svědomití a budou plně k dispozici."