Rozhodčí: Jílek - Tesař, Novotný (Bajer)

ŽK 3:2

ČK 0:0

FK Humpolec: Kříž - Kopic, Pecha, Procházka, Alenka - Málek (46' Prokop), Kříženecký, Jeřábek, Nermut (52' Maršík) - Dalík, Pícha

FC Chotěboř: Vykoukal - Somerauer Marek, Čáp, Hromádka, Odvářka R. - Hanousek (56' Dvořák), Somerauer Martin, Koutný, Hlaváček Jiří (79' Šimoňák) - Odvářka M., Pospíšil (65' Bělovský)

Na parádním humpoleckém pažitu se chotěboiřským podařilo poprvé na jaře bodovat. Hned v 6. minutě se po samostatné akci zleva uvolnil Jiří Hlaváček směren doprostřed a pravačkou nechytatelně zavěsil, 0:1. Zápas dostal náboj a domácí se snažili samozřejmě o vyrovnání. Ve 14. minutě si tři hostující hráči neporadili s Dalíkem, který připravil míč pro Píchu a ten si s nabídkou poradil, 1:1. Dál se hrálo bojovně a před oběma brankami. Přece jen více brankovývh příležitostí si vytvořili hosté, ale gólová hlavička kapitána Martina Somerauera těsně minula branku. Ve své šanci neuspěl ani Hanousek a k hlavičce se neprotlačil ani druhý ze Somerauerů Marek.

Druhá půle se podobala té první. Přesto více ze hry přece jen měli domácí. Paradoxně první vážnější situaci si vytvořili hosté, když skrytou dorážku Koutného na poslední chvíli vytěsnil Kříž  mimo tyče. Za zmínku ještě stojí trestný kop Hromádky, který opět těsně minul domácí branku. Body se nakonec málem nedělili. Na štěstí pro chotěbořské v největší šanci domácích těsně před konce selhal kapitán Pícha. Brankář Vykoukal za pomocí obránců zažehnal pohrom, a tak si hosté připsali zasloužený první bod.

Trenér Josef Soural: "V dramatickém utkání na parádním trávníku jsme poprvé bodovali. Bylo to vyrovnané utkání, na šance jsme možná opět vyhráli, ale bod bereme. Domácí působili uvolněnji, lehčeji. My trochu upracovaně a těžkopádně, ale potřebovali jsme bodovat. Poctivým výkonem se hráči k bodu dobrali."

As. tr. Martin Padrnos: "Bod je zasloužený. Šance byly na obou stranách, hosté jich možná měli i víc."