FC Slovan Havlíčkův Brod U19 - FC Chotěboř 2:4 (1:0)

14.03.2014 19:54

Branky: 33', 60' (PK) Rosecký - 66', 70' Kaplan, 80' Koutný, 88' Neuvirt

 

Rozhodčí: Zadina 

 

FC Slovan Havlíčkův Brod:  Pazderka (65. Chalupa) – Franc, K. Svoboda, M. Svoboda (65. Jagoš), Haala, Vendl, Rokos (65. Jaroš), Rosecký, Tuhý, Štědrý, Prchal

 

FC Chotěboř:  Dobrovolný - Somerauer Marek, Čapek Michal (46' Fiala), Doležal, Hlaváček Jan - Pospíšil, Koutný, Kroutil (46' Neuvirt),  Bělovský (46' Hlaváček Jiří) - Kaplan, Janda (46' Pfeffer)

 

 

Až do samého začátku se spekulovalo v jakém složení oba týmy nastoupí a jaký bude průběh utkání. Původní záměr se totiž rozpadl po přeřazení některých dorostenců do havlíčkobrodského A týmu (zranění a odchody hráčů) a u hostujícího týmu Chotěboře po absenci 7 hráčů, kteří vycestovali na utkání Premiere league WBA-Manch.Utd. za svým bývalým spoluhráčem a současným reprezentantem Matějem Vydrou (WBA).

Tedy bez nemocné jedničky Vykoukala, Čápa, Odvářky Radka, Ďoubala, Somerauera Martina, Odvářky Martina, Šimoňáka a Hromádky nastoupil zbytek týmu do utkání s ligovými a divizními dorostenci s respektem. Vždyť valná většina z nich nastupovala v okresním přeboru mužů nebo KP dorostenců. A utkání se podle toho i vyvíjelo. Mladíci nastoupili sebevědomě a chotěbořští jim je svým "přátelským" přístupem ještě přilévaly. Brodští dorostenci měli první poločas ve své režii, hru si užívali, ale do velkých šancí se tak snadno nedostávali. Branku nakonec vstřelili po hrubé chybě hráčů ve zdi. Michal Čapek společně s Martinem Koutným se trestuhodně rozestoupili a polovysoký nákop prošel až za bezmozného Dobrovolného.

 

Ve 2. poločase chtěli hostující hráči přidat na důrazu a pohybu, aby hru vyrovnali a pokusili se být soupeři rovnocenějším protivníkem. Částečně k tomu došlo v závěru utkání. Suverenitu domácích postupně otupovali a podařilo se jim vstřelit i čtyři branky. Agilní byl hlavně Kaplan, střelec dvou branek, kterého ještě 3x bezradní obránci domácích stáhli při samostatných únicích.Skóre se otočilo z 2:0 na 2:4, ale dění na hřišti neodpovídá. Domácí byli jasně lepší na míči a v pohybu, naopak hosté efektivnější. Typická příprava dorost x muži.

 

Trenér Josef Soural:  "Měl jsem jiné přestavy při plánování tohoto utkání, ale nakonec jsem za něj celkem rád. Hráči, kteří nemají takové tréninkové možnosti jako domácí a nejsou konfrontováni v okresních a krajských soutežích s potřebnou kvalitou takový zápas potřebují. Na můj vkus měli hráči ze soupeře zbytečný respekt, což v případě dorostenců platí dvojnásob. . Musel jsem hráče trochu probudit a pak se herní pohoda domácích částečně snížila. Pak si teprve moji hráči byli schopni trochu zahrát fotbal a přidat i nějaké branky. Měl jsem před zápasem obavy z výsledku, ale zápas evidentně ovlivnilo složení obou týmů. Po průběhu utkání jsme určitě s výsledkem spokojenější my."

 

 

z Deníku:

havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/chotebor-otocila-zapas-proti-dorostu-v-posledni-pulhodine-20140311.html

https://zdarsky.denik.cz/fotbal_region/humpolec-porazil-divizni-polnou-rozdilem-tridy-20140310.html

z webu soupeře:

fcslovanhb.klubweb.cz/match/detail/id/299