FC Slavoj ŽIROVNICE - FC CHOTĚBOŘ 1:2 (0:2)

11.05.2014 10:32

branky: 72' Poul (PK) - 32' Somerauer Martin (PK), 35' Čáp (PK)

rozhodčí: Straka - Stehlík, Mička

diváci: 80

ŽK 2:3

ČK 0:0

fauly  16:11

rohy 4:8

 

FC Slavoj ŽIROVNICE:  Kadlec - Kuš, Kubík,

FC CHOTĚBOŘ:  Vykoukal - Marek Somerauer, Čáp, R.Odvářka, Hlaváček Jan - Hanousek (74' Pospíšil), Dvořák, Koutný, Hlaváček Jiří (87' Běloušek) - Hromádka (79' Šimoňák), Somerauer Martin

 

 

Úvod utkání hraném na krásném zeleném pažitu patřil jasně chotěbořským. V pozměněné sestavě byli aktivní, nepouštěli domácí takřka k ničemu. Efekt v podobě vedení však nepřišel, a tak domácí tým postupně hru vyrovnal a začalo být rušno i před Vykoukalem. Po půl hodině hry to přišlo. Jiří Hlaváček neočekávanou "kličkou" přinutil k faulu domácího Kubíka a protože vše se odehrálo v šestnáctce kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Martin Somerauer, 0:1. Netrvalo to dlouho a hlavní sudí Straka musel fouknout do píšťalky znovu. Za tři minutky po prvním pokutovém kopu vysunul agilní Koutný Martina Somerauera do samostatného úniku ten skončil opět faulem. Tentokrát zatáhl za záchanou brzdu golman Kadlec. Nařízenou penaltu proměnil tentokrát Čáp, 0:2. To co se nepovedlo ze hry zvládli hosté ze standardních situací.

Druhou polovinu utkání začali domácí aktivně, se snahou o korekci skóre. Hosté se snažili počáteční nápor ustát. Snažili se držet míč, rozkouskovat hru. Když už se zdálo, že se utkání opravdu jen dohraje domácí skórovali. Stopér Čáp byl při vystoupení málo důrazný, míč propadl za něj a domácího útočníka Marek Somerauer společně s R.Odvářkou zastavili nedovoleně. Třetí penalta. Střídající Poul ji proměnil a závěr utkání se zdramatizoval. Hosté však vydrželi a odvezli si první výhru ze hřiště soupeře. Zaslouženě.

 

Trenér Josef Soural: "Přesuny v sestavě se v úvodu zápasy ukázaly jako podařené. Byli jsme aktivní a dařilo se držet míč a ohrožovat domácí branku. Gól se nám, ale nepodařilo vstřelit. V první dvacetiminutovce jsme byli spokojení, ale efekt přišel až později kdy jsme proměnili dvě penalty a šli zaslouženě do vedení. Ve druhé půli se začali projevovat nedostatky a nevyzrálost týmu. Nebyli jsme schopni udržet otěže utkání ve svých rukách a po kontaktním gólu jsme se klepali o výsledek. Utkání to bylo průměrné, ale naše výhra asi zasloužená. První venku, první na jaře."

Trenér Zdeněk Pahr: ""