FC CHOTĚBOŘ - FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD 1:3 (0:2)

Branky: Somerauer Martin - 2x Provazník, Kubát

Rozhodčí: Vaško - Poláček, Petr

Diváci: 420

FC Chotěboř: Vykoukal - Čáp, Ďoubal (87' Dvořák), Odvářka R., Hlaváček Jan - Pospíšil, Somerauer Martin, Koutný (76' Bělovský), Hlaváček Jiří - Odvářka, Hanousek (76' Šimoňák)

FC Slovan H. Brod: Rezničenko - Pohnětal, Novotný, Nechvátal, Vařejka (90' Tůma) - Bláha (88' Henek), Horák (63' Kuchta), Kubát, Hejkal - Provazník, Míča

První jarní utkání, lídr tabulky a okresní derby. V tomto duchu se nesla odveta KP mužů. Na domácím hřišti chotěbořští fotbalisté přivítali vedoucí celek tabulky z nedalekého Havlíčkova Brodu. Úvod utkání se jednoznačně vydařil lépe hostům. Hned ve třetí minutě se po zpětné přihrávce Provazníka trefil ke vzdálenější tyči Kubát a spoluhráče uklidnil. Domácí se snažili o brzké vyrovnání, ale přestože se jim kombinace na těžkém terénu relativně dařila, došlo jen na několik pološancí. Hlavní roli v nich hrál agilní Hanousek. Do gólové koncovky se však nedostal. Krátce před přestávkou se brodským fotbalistům povedl brejk po pravé straně a Provazník se v šestnáctce nemýlil, 0:2.

Ve druhé půli byli domácí dál trpěliví, kombinovali, ale byli neefektivní. Na rozdíl od havlíčkobrodských hráčů. Po hodině hry už vedli 0:3. Po rychlé kombinaci, tentokrát zleva se do role zakončovatele opět vtělil Roman Provazník. Krátce na to se konečně ke slovu dostali i domácí. Po faulu se k trestnému kopu postavil kapitán Somerauer a trefil přesně k první tyči, 1:3.

Až na několik závarů před hostující brankou a nedotažených gólových brejků před brankou domácích se již do konce utkání nic nezměnilo.

Trenér Josef Soural: "Byli jsme odhodlaní se s prvním mužstvem tabulky poprat o lepší výsledek. Bohužel celkem solidní hra k bodům nevedla. Fotbal se hraje na celém hřišti, ale rozhoduje se v šestnáctkách a tam byl soupeř jednoznačně kvalitnější. Herně máme na čem stavět, ale jestli budeme chtít bodovat musíme přidat v obou vápnech."

Trenér Richard Zeman: "Fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a v těch jsme byli lepší. Chtěl bych ocenit výkon soupeře a také přátelské prostředí v Chotěboři. Po zápase jsem poprvé ochutnal hořkou Chotěboř a po iks letech prohodil pár slov se starými známými. Prostě příjemné fotbalové odpoledne."