HALOVÝ TURNAJ O PŘEBORNÍKA OFS (zdroj Havlíčkobrodský Deník)

17/12/2013 18:45

Brodskému Slovanu vystřelil halového přeborníka Kubát

Ostrý souboj. Ten byl vidět ve finálovém boji mezi Havlíčkovým Brodem a Přibyslaví (2:1).

Ostrý souboj. Ten byl vidět ve finálovém boji mezi Havlíčkovým Brodem a Přibyslaví (2:1). Autor: Deník/Petr Veselka

 

Havlíčkův Brod – V neděli si do brodské sportovní haly dali dostaveníčko fotbalisté k tradičnímu vánočnímu turnaji o halového přeborníka okresního fotbalového svazu.

 
 
 

Osm týmů bylo nalosováno do dvou skupin po čtyřech. Obhajovat prvenství přijela Ledeč nad Sázavou, ale velkým favoritem byl domácí FC Slovan Havlíčkův Brod.

„Dopředu jsem avizoval, že turnaj odehrajeme převážně s dorostenci, kteří se mnou nastoupili do zimní přípravy. Jsem spokojen s jejich přístupem i potenciálem," říká havlíčkobrodský trenér Richard Zeman. Hned v prvním utkání na sebe právě narazili favorizovaný Brod s obhájcem z Ledče. Tento zápas rozhodl jediný gól, který vsítil jihlavský ligista v barvách Slovanu, Jindřich Kučera. V dalších dvou utkáních ledečští fotbalisté nezaváhali, když porazili vysoko svého rivala ze Světlé nad Sázavou 5:1 a přesvědčivě porazili i Leštinu 3:0. S Leštinou si poradil i Havlíčkův Brod v poměru 4:2, ale nestačil na Světlou, se kterou prohrál 2:1.

Oba týmy získaly po šesti bodech a zajistily si účast v semifinálových bojích. Béčkovou skupinu zcela ovládla Přibyslav, která postupně porazila Chotěboř 4:2, Tatran Ždírec nad Doubravou 3:1 a Štoky 2:0. Druhým postupujícím byla Chotěboř. Ta měla se Ždírcem shodně čtyři body, stejný vzájemný zápas, který skončil remízou 1:1. Ve prospěch Chotěboře nakonec rozhodlo aktivnější skóre. Do prvního semifinále nastoupil domácí Slovan proti Chotěboři. Tento souboj rozhodl rychlým gólem brodský Ondřej Štědrý. Druhé semifinále mezi Přibyslaví a Ledčí nabídlo zajímavější zápletku. Obhájce z loňského prvenství se dostal do vedení gólem navrátilce z Rakouska Martina Turka, ale na jeho trefu dokázal nejdříve odpovědět Škacha a postup do finále trefil nejzkušenější hráč Miloš Krčál.

Finále nezačalo pro domácí Slovan šťastně, Krčálovu střelu si brodští hráči srazili do branky sami, ale ještě do poločasu stačil Slovan vývoj zápasu otočit. Nejdříve Syberu v přibyslavské brance překonal Matěj Vopršal a celkové vítězství v turnaji trefil Jaroslav Kubát, neboť ve druhém poločase diváci už branku neviděli. „Tento turnaj už je tradicí. Dříve třeba nejezdila Chotěboř nebo Přibyslav, dnes už jezdí a ukazují, že futsal hrát umějí. Byl to určitě povedený turnaj," dodává Richard Zeman.

Výsledky

SKUPINA A

1. H. Brod                       6:4                   6

2. Ledeč n. S.                  8:2                   6

3. Leština                        4:8                   3

4. Světlá n. S.                 4:8                   3

SKUPINA B

1. Přibyslav                     9:3                   9

2. Chotěboř                    7:6                   4

3. Ždírec n. D.                 5:4                   4

4. Štoky                         1:9                    0

SEMIFINÁLE

H. Brod – Chotěboř                1:0

Přibyslav – Ledeč n. S.            2:1

FINÁLE

H. Brod – Přibyslav                 2:1

Nejlepší střelec

Miloš Krčál (Přibyslav)             4 góly

Nejlepší hráč

Jindřich Kučera (H. Brod)

Nejlepší brankář

Daniel Prchal (Ledeč n. S.)