1.FC JEMNICKO - FC CHOTĚBOŘ 2:0 (2:0)

06.04.2014 11:45

Branky: 2x Kříž

Rozhodčí: Beneš Jiří - Sláma, Budín (Hrkal)

Diváci: 130

ŽK: 3:2

ČK: 1:0 (62. Kříž).

 

1. FC JEMNICKO:  Kopeček – Kincl, Koutný (11. Smetana, 52. Frechka), Borkovec, Čurda – Křivánek, Morkus, Krejča, Tesař, Tobolka – Kříž

FC CHOTĚBOŘ: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka (88' Hromádka), Ďoubal, Jan Hlaváček – Jiří Hlaváček (88. Šimoňák), Somerauer, Pospíšil (68. Bělovský), Koutný (73. Dvořák) – Hanousek (46. M. Odvářka), Kaplan

 

Na horké půdě v Jemnici se představil tým disponující druhou nejlepší obranou v soutěži. A byla to právě Chotěboř, kdo měl první šanci, ale Hanousek střílel těsně vedle. Domácí kontrovali v 10. minutě, kdy po akci Křivánka hlavou otevřel skóre Kříž. Hra poté nabrala spád a šance se střídaly na obou stranách. Nejprve po Kinclově centru pálil vedle hostující branky Borkovec. Na druhé straně došlo k závaru, po kterém padl i gól, ale tomu předcházel faul na Kopečka. Namísto vyrovnání se po Krejčově vysunutí a chybném vyběhnutím Vykoukala podruhé do listiny střelců zapsal Kříž. Ten byl ve druhém poločase po odpískaném faulu vyloučen za oplácení. Hosté byli aktivnější, ale přesilovku se jim využít nepodařilo. Náš tým ukázal vnitřní sílu a bojovností i za vyloučeného Frantu drama nepřipustil.
 

Trenér Josef Soural: "V utkání se potvrdily prognózy a předzápasové předpoklady. Domácí jsou na svém hřišti silní, ikdyž si myslím, že do tolika šancí jsme je nepustili, ale potvrdila se další věc, že když už nějakou šanci mají dokážou ji proměnit, na rozdíl od nás. To je další věc, která nás trápí. Na gól, resp. na šanci se strašně nadřeme a pak jsme schopní vzadu vymyslet katastrofální chyby. Musíme se s tím co nejdřív vypořádat, je to i mentalitě a povaze zainteresovaných hráčů. Minimálně na defenzivě musíme zamakat co nejrychleji, s ofenzívou to bude složitější a hlavně dlouhodobější. Hráči musí přidat."

 

Asistent trenéra Zbyněk Kincl: "Na vítězství jsme se nadřeli. S Chotěboří jsme to nikdy neměli jednoduché a navíc má druhou nejlepší obranu v soutěži. S výkonem i výsledkem jsme spokojeni"