<A tým> FK HUMPOLEC - FC CHOTĚBOŘ 1:1 (0:1)

23.09.2014 09:42

Branky: 84´ Pikl - 1´Filipský

Rozhodčí: O. Tomášek-Porupka, Rosický J. (Švarc)

Diváci: 100

ŽK: 5:4

ČK: 0

 

FK Humpolec: Kříž - Kopic, Pecha, Nermut, Alenka (56' Podoba) - Tomovič, Procházka (76' Kříženecký), Prokop, Pikl - Dalík, Paťha

FC Chotěboř: Vykoukal - Marek Somerauer, Filipský, Martin Somerauer, Jan Hlaváček - Hanousek (77' R.Odvářka), Kaplan, Dvořák, Bělovský (73' Pospíšil) - Koutný (88' Čáp) - M. Odvářka

 

Hned v první minutě zahrával hostující Kaplan přímý volný kop a k překvapení všech domácích hráčů skončil míč na hlavě "domácího" Filipského a ten se už nemýlil, 0:1. Psychikou domácích hráčů to evidentně otřáslo a hostům naopak počáteční úspěch nalil krev do žil. Chotěbořští hráli pozorně ve středu hřiště, snažili se narušovat humpoleckou rozehrávku už v zárodku a podnikat nebezpečné kontry. K větší šanci se dostal pouze Koutný, ale přehození vyběhnuvšího Kříže skončilo mimo branku.

Druhá půle začala očekávanou aktivitou domácího týmu. Hosté se postupně více a více snažili hru kouskovat a zaměřili se v podstatě pouze na bránění náskoku. Domácí jim v tom pomáhali nepřesnou kombinací i koncovkou. Postupně selhali Dalík s Prokopem. Když už to vypadalo, že dojde na překvapení vysvobodil humpolecké Pikl. Opřel se do míče a hostující golman Vykoukal na jeho střelu nedošáhl, 1:1. Nervozní závěr už změnu ve skóre nepřinesl.

 

Trenér Josef Soural: "Bod má pro nás velkou cenu, v přípravě jsme s Humpolcem inkasovali pětkrát a možná to domácí trochu ukolébalo. Měli jsme i štěstí, protože skórovat hned v úvodu domácím taky nepomohlo. Poločas jsme zvládli celkem slušně. Ve druhé půli jsme nakonec jednou inkasovali, škoda. Ale snaha domácích ve druhém poločase byla vetší než naše. Přesto si myslím, že jsme mohli vydržet, protože Humpolec dnes neměl úplně nejlepší den."

 

Trenér Ján Kubík: "Podali jsme špatný výkon, na hřišti nebyl nikdo, koho bych mohl pochválit. Hráči soupeře podcenili, chyběla mi tam hlavně bojovnost. Už o přestávce jsem musel v kabině zvýšit hlas, tímto způsobem pokračovat nemůžeme. Takto se hrát nedá. "