<A tým> FC CHOTĚBOŘ - TJ SLAVOJ PEZAG TŘEŠŤ 2:0 (0:0)

ŽK: 2:2

ČK: 0

FC Chotěboř: Vykoukal - Filipský, Hromádka, Čáp, Jan Hlaváček - Kaplan, Martin Somerauer, Dvořák (77' Pospíšil), Bělovský - Koutný (82' Ondráček) - M. Odvářka (86' R. Odvářka)

Slavoj Třešť:  Jindřich - Veselý, Procházka (79' Vávrů), Kodys, Tausch - Kozojed, Sedláček, Mareš, Lacina (66' Herkner) - Chalupský (72' Svěrák), Gutwald

Domácí začali aktivně. Chtěli potvrdit zlepšenou formu z posledních týdnů. Na rozbitém terénu se jim podařilo dostat hosty pod tlak, ale slušné příležitosti Dvořáka, Bělovského a hlavně Koutného zůstaly  nevyužity. Domácí dál tahaly za delší konec, ale ne a ne se v koncovce prosadit. To se jim v prvnímdějství stalo málem osudným, protože v závěru se do velké šance dostali také hosté. Domácí si oddechli, příležitost skončila mimo branku jejich branky.

Druhý poločas začal pro chotěbořské dobře. Za 7 minut vedli o dvě branky. Nejprve pronikajícího Koutného zastavila obrana Třeště nedovoleně a z nařízeného pokutového kopu poslal svůj tým do vedení kapitán Martin Somerauer, 1:0. Za čtyři minuty později si spolupráci oba hráči zopakovali. Koutný se uvolnil a po krátkém sprintu nezištně přihrál do jasné koncovky svému kapitánovi.Martin Somerauer uklidil míč k pravé tyči , 2:0. Poté začal doslova festival zahozených šancí domácích hráčů. V hlavní roli byl matador v brance Třeště, golman Jindřich. Postupně zlikvidoval samostané úniky Ondráčka, Martina Odvářky a dvakrát Kaplana. Obrana Chotěboře zůstala do konce utkání pevná, takže utkání skončilo zaslouženou výhrou chotěbořských.

Trenér Josef Soural: "Těší mě, že jsme utkání zvládli. Bylo to totiž 4 zápas za 11 dní a získali jsme v nich 10 bodů. Potěšilo mě, že jsme se i přes těžký terén snažili kombinovat, dostat soupeře pod tlak. Chyběli naám pouze branky. To co jsme dnes zahodili bylo skutečně trestuhodné. Jsme na zemi, čeká nás ještě hodně těžkých zápasů, hodně práce. Dnes musím konkrétně pochválit Martina Koutného. Hrál velmi dobře, doufám, že v tom bude pokračovat."