<A tým> 1.FC JEMNICKO - FC CHOTĚBOŘ 6:1 (2:0)

10.09.2014 12:37

Branky: 2‘, 79‘ Křivánek, 25‘, 73‘, 82‘, 89‘ F. Kříž – 70‘ Martin Somerauer (PK)

Rozhodčí: Jahoda - Pojezný,   (Bajer DS)

Diváci: 180

ŽK: 5:1

ČK: 1:0

1FC JEMNICKO: Novák – Čurda, Borkovec, Koutný, J. Kincl – Tesař (70. Máca), Křivánek (87. Liška), Tobolka, Frechka (81. Axman) – Morkus, F. Kříž

FC Chotěboř: Vykoukal - Marek Somerauer (29‘ Koutný) Hromádka, Martin Somerauer, Filipský -  R. Odvářka – Čáp, Dvořák, Kaplan, Bělovský – Ondráček

Úvod na podmáčeném hřišti vyšel domácím na výbornou, ve vápně se ke střele dostal Křivánek a svou slabší nohou propasíroval míč za Vykoukala 1:0 Chotěboř mohla vyrovnat po rohovém kopu, ve vápně zakončoval Marek Somerauer, ale trefil jen dobře postaveného Nováka. Na druhé straně vysunul Frechka Morkuse, který ovšem střílel nad. Vedení Jemnicko navýšilo po rohu – na zadní tyči hlavičkující Kříž tak nenápadně načal své galapředstavení. Ještě do přestávky ale přišla pro domácí komplikace, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Tobolka.

I proto začali druhé dějství opatrně a drželi Chotěboř na uzdě. Hosté se nakonec dočkali po penaltovém faulu Čurdy na Kaplana, který potrestal Marin Somerauer snížením na rozdíl jediného gólu. Místo očekávaného chotěbořského náporu ale přišel jemnický koncert. Nejprve Kincl vysunul Kříže, který si všiml vyběhnutého brankáře a ze třiceti metrů navýšil domácí vedení. Poté se znovu levačkou trefil Křivánek, což hosty definitivně zlomilo, a Kříž tak mohl po Frechkově vysunutí střelou z úhlu zkompletovat hattrick. Nakonec se dočkal i svého čtvrtého zásahu, když přesně zakončil hlavou Morkusův centr.

Trenér Josef Soural: "Děsivý výsledek. Troufnu si říct, že neodpovídá průběhu utkání. Rozhodlo prvních a posledních patnáct minut. Pokud nabídneme hráčům typu Křížových kvalit takové situace nemůžeme se divit, že jimi nepohrdne. Za stavu 2:1 jsme měli domácí na lopatě, ale ti se v deseti ubránili a pak nepohrdli nabídnutými šancemi a proměnili konec utkání v exibici. Rozdíl byl dnes hlavně v hrotových hráčích a koncovce. Tam jsme jasně propadli."